11.01.2014 - Wernisaż Anny Glińskiej – Kupczyk

11 stycznia w Galerii MDK odbył się wernisaż Anny Glińskiej – Kupczyk pt. „Portrety” grafika i rysunek. Prace prezentowane na wystawie przedstawiają portrety zwierząt. Prace powstały w technice: rysunek i grafika (akwatinta i akwaforta) podczas pleneru w Jaworkach.

Anna Glińska- Kupczyk, ur. 15.12.1981 r. w Częstochowie.
Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie i Akademii Jana Długosza w Częstochowie, gdzie obroniła dyplom z malarstwa w pracowni prof. Leona Macieja oraz dyplom z grafiki warsztatowej u prof. Zdzisława Wiatra. Na tej samej uczelni ukończyła Studia Podyplomowe z Wiedzy o Kulturze. Obecnie pracuje jako asystent w Katedrze Grafiki w Instytucie Sztuk Pięknych AJD w Częstochowie.

Wystawy:
– Galeria Pijalni Wód Mineralnych Szczawnica (2013, 2012)
– Filharmonia Częstochowska Wystawa Pracowników AJD (2013, 2012)
– Miejski Dom Kultury w Radomsku (2006)
– Międzynarodowe Biennale Małej Formy Graficznej i Ekslibrisu Ostrów Wielkopolski (2005)
– Międzynarodowa Wystawa Małej Formy Graficznej Rumunia Timisoara(2004)
– Trzy Pracownie Wystawa Grafiki Studentów Instytutu Plastyki WSP
– Muzeum Archidiecezjalne w Katowicach (2004)