12.11.2017 - WERNISAŻ MONIKI CICHOSZ

W niedzielę, 12 listopada, w Galerii Miejskiego Domu Kultury w Radomsku odbył się wernisaż wystawy Moniki Cichosz „Grafika i fotografia”. – Cześć zdjęć to klimat stworzony przez historię, miejsca niegdysiejszej pracy – mówi o swoich pracach autorka. – W fotografiach pojawia się element innego wymiaru, następuje stworzenie iluzji nowej przestrzeni. To światy równoległe, stwarzam imitację portali, następnie je fotografuję. Na jednowymiarowej fotografii pokazuję wielowarstwowość rzeczywistości.

MONIKA CICHOSZ ukończyła Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, gdzie odbyła studia magisterskie na specjalności Intermedia. Dyplom zrealizowała w Pracowni Malarstwa, rysunku i działań intermedialnych prof. Aleksandry Gieragi i w Pracowni Fotografii dr Artura Chrzanowskiego. Studia Licencjackie ukończyła w 2010 roku, kierunek Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych. Obroniła dyplom pt. „Przestrzeń postindustrialna” realizowany w pracowni fotografii na Wydziale Wychowania Artystycznego, aktualnie Wydziale Sztuki na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Jest autorką projektu fotograficznego „Martwestudio”, jaki prowadzi od 2011 roku. Uczestniczka licznych wystaw, targów oraz plenerów. Brała udział w aukcjach młodej sztuki w Warszawie oraz w Łodzi.