20.05 - 10.06.2015 - WYSTAWA MALARSTWA KATARZYNY WARACHIM

Przez 3 tygodnie (od 20 maja do 10 czerwca) będzie można oglądać wystawę malarstwa Katarzyny Warachim – artystki malującej ustami związanej z wydawnictwem „Amun” z Raciborza. Katarzyna Warachim urodziła się w Gliwicach. W 1980 roku uległa wypadkowi, w wyniku którego stała się osobą niepełnosprawną. Swój pierwszy obraz – abstrakcje namalowała pędzlem trzymanym w ustach mając 15 lat. Od 1995 roku jest stypendystką Światowego Stowarzyszenia Artystów Malujących Ustami i Nogami z siedziba w Liechtenstein. Jej ulubioną techniką malarską jest olej na płótnie i na papierze, rzadziej używa akwareli. Swoje obrazy prezentowała na licznych wystawach w kraju i poza jego granicami (Praga, Budapeszt, Kaliningrad, Hamburg.

Wystawa towarzyszyć będzie XIII Radomszczańskim Spotkaniom Integracyjnym