21.01.2018 - AKWARELE SŁAWOMIRA JAGŁY

Zapraszamy 21 stycznia o godz. 17.00 na wernisaż wystawy malarstwa pt. „Akwarele Sławomira Jagły”.

Sławomir Jagła – rocznik 1966 r., zodiakalny lew. Od 30 lat związany z bankowością; wcześniej związany z harcerstwem, żeglarstwem; w wielu kręgach znany jako „Chińczyk”. Lubi ciekawą książkę, dobrą muzykę i film. Uważa, że polski film powinien obejrzeć każdy. Jak sam mówi o sobie – coś tam sobie maże pędzelkiem – akwarelką amatorską. Ostatnio coraz częściej, mając więcej czasu. Dlaczego maluje? Bo uważa, że jest to najszybszy sposób wypowiadania swoich uczuć; opowiadania. W ten sposób też odpoczywa. Dlaczego akwarela? Bo kiedyś na rynku kupił od „ruskich” takie farbki w kostkach i pędzelki… i tak już zostało. Dlaczego? Bo w końcu rozejrzał się dookoła i stwierdził, że jest tyle powodów by się spóźnić. Dlatego, że w taki dzień jak dziś Marco Polo wyruszył do Chin, a jakie są Wasze plany na dziś?