23.08.2015 – WYSTAWA FOTOGRAFII WSPOMNIENIE KAROLA WALASZCZYKA

W Galerii Miejskiego Domu Kultury w Radomsku 23 sierpnia o godz. 17.00 odbyło się otwarcie wystawy fotografii Wspomnienie Karola Walaszczyka. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło znajomych i przyjaciół Pana Karola, którzy podczas wernisażu wspominali nieżyjącego artystę. Na wernisażu obecne były również żona i córka fotografa.
Fotografie prezentowane na wystawie można oglądać do 15 września 2015 r. Zapraszamy.

KAROL WALASZCZYK

Artysta fotograf, autor wystaw i wydawnictw fotograficznych, członek rzeczywisty Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców oraz Związku Polskich Artystów Fotografików. Działacz kulturalny i społeczny. Zasłużony Działacz Kultury. Opiekun Miejsc Pamięci Narodowej.
Były długoletni Prezes Towarzystwa Fotograficznego im. Edmunda Osterloffa w Radomsku. Odznaczony Srebrnymi Medalami Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Zasłużonego dla Fotografii Polskiej oraz za upowszechnianie fotografii.
Fotograf krajobrazu, szczególnie rzek Pilicy i Warty, Ziemi Radomszczańskiej, Ziemi Przedborskiej. Autor licznych zdjęć w prasie, wydawnictwach promocyjnych i reklamowych.
Inicjator i organizator 6-ciu Ogólnopolskich Biennale Fotografii Czarno-Białej – Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Postać Ludzka w Pejzażu” oraz 15-tu Ogólnopolskich Plenerów Fotograficznych „NATURA i KRAJOBRAZ”. Komisarz licznych Wystaw Fotograficznych.
Autor 16 indywidualnych wystaw fotograficznych prezentowanych w kraju i zagranicą, uczestnik licznych wystaw i konkursów krajowych i zagranicznych, laureat nagród i wyróżnień. Zdjęcia publikowane w albumach fotograficznych m.in. w almanachach „Mistrzowie polskiego pejzażu” , „Sztuka Fotografii”. Zdjęcia wystawiał oprócz galerii w Polsce także w Niemczech, Czechach, na Litwie, w USA, Australii , Bułgarii, Austrii i Szwajcarii.
Całe życie związany był z Radomskiem, gdzie zmarł 23 sierpnia 2014 roku.

Autor indywidualnych wystaw fotograficznych :
– „PAŁACE i DWORY” – Galeria MBP Radomsko, 1992
– „OKNA” – FIK Radomsko
– „GÓRY IZERSKIE” – Galeria MBP Radomsko, 1994
– „FOTOGRAFIA” – FIK Radomsko, 1995
– „KRAJOBRAZY” – Galerie : Radomsko, Częstochowa, Zamość, Dobrodzień, 1999
– „ZIEMIA RADOMSZCZAŃSKA” – Międzynarodowe Targi Książki w Frankfurcie
n/Menem, Gmach ONZ w Genewie, 2000
– „ZIEMIA PRZEDBORSKA” – Muzeum Ludowe w Przedborzu 2001
– „RADOMSKO” – podczas prezentacji miast polskich na EXPO w Hanowerze, 2000.
– „LUDZIE i ZIEMIA” – HESSENTAGEN 18-27 maja Dni Hesji, 2001
– „KRAJOBRAZY II” – Galeria MBP Radomsko, 2003.
– „W CZERNI I BIELI” – Galeria MBP Radomsko 2005, Galeria JTF Jelenia Góra
– „KRAJINA” – Turnov , Liberce, 2006