TRZECI WYMIAR - WYSTAWA RZEŹBY IWONY ŁYŚ-DOBRADIN

8 września 2018 o godzinie 17.00 w galerii MDK odbędzie się wernisaż wystawy „Trzeci wymiar” Iwony Łyś-Dobradin. Przed wernisażem odsłonięcie tablicy pamiątkowej upamiętniającej Tadeusza Różewicza, zaprojektowanej, wykonanej i ufundowanej przez artystkę.

Autorka wystawy urodziła się w 1958 roku w Gomunicach. Jest absolwentką I Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku. W latach 1977-1982 studiowała na Wydziale Rzeźby krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni prof. Mariana Koniecznego. Mieszka i prowadzi twórczość artystyczną w Stanach Zjednoczonych. Zajmuje się małą formą rzeźbiarską w brązie, aluminium i ceramice. Swoje prace prezentowała na wielu wystawach. Wystawie towarzyszyć będzie recital Anny Kalskiej i Przemysława Wojciechowskiego.