MALACHITOWE ŁĄKI - OTWARCIE WYSTAWY MALWINY CIEŚLIK

8 marca w Galerii Miejskiego Domu Kultury została otwarta wystawa malarstwa Malwiny Cieślik, zatytułowana „Malachitowe łąki”.

Malwina Cieślik,
ur. 1975r. w Radomsku,
Absolwentka TZN w Częstochowie, kier. proj. architektoniczne oraz Wydziału Artystcznego WSP w Częstochowie, (dzisiejszy UHP)
Dyplom artystyczny zrealizowała z wyróżnieniem w pracowni litografii, pod kier. dr. hab. Krystyny Szwajkowskiej.

Przez kilka lat pracowała w zawodzie architekta, zajmując się też malarstwem sztalugowym, renowacją mebli, oraz innymi projektami artystycznymi

Wykształcenie architektoniczne i graficzne w dużej mierze ukształtowały jej spojrzenie na sztukę. W swoim malarstwie cały czas poszukuje różnych metod ekspresji.
Inspirują ją głównie podróże, otaczająca przestrzeń, ludzie, rozmowy z bliskimi artystami, muzyka, dobra kawa, wiatr i woda oraz całe piękno tego świata.
Motywem często pojawiającym się w malarstwie artystki jest bezmiar wód, głównie morza, symbolu nieskończoności, wytchnienia, wolności, tajemnicy, zmienności, ludzkich namiętności, tęsknot, buntu i przygody oraz źródła życia i odrodzenia. Jakby od niechcenia nasuwają się fundamentalne pytania o miejsce człowieka we wszechświecie;” skąd jesteśmy i dokąd idziemy”, mimo że człowieka na płótnie nie widać. Obrazy malarki dają miejsce na oddech, nie przytłaczają szczegółami, dają odbiorcy szerokie pole do odczuwania przestrzeni, wolności i braku ograniczeń. Oszczędność kolorystyczna, nakładanie koloru szpachlą oraz wszechobecna przestrzeń motywują do kontemplacji rzeczywistości oraz samego siebie. Przedmioty pojawiające się na obrazach są tylko podkreśleniem przestrzeni istnienia, manifestującego się poprzez odczucie: żyję, oddycham, czuję, kocham.

Wystawy indywidualne
Galeria MDK w Radomsku, 2019
Cafe Belg, Częstochowa, 2018r.
Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku, 2017r.
Oprócz wystaw indywidualnych, bierze też udział w licznych konkursach i wystawach zbiorowych ( Warszawa, Kraków, Bydgoszcz, Toruń, Radom, Częstochowa, Łęczyca, Radomsko, )
Ważniejsze z nich;
“ArtRa” Regionalne Muzeum w Radomsku 2018r.
“Kobiecą ręką” MDK w Radomsku 2017r.
PKO BP Radomsko 2002r.
BWA Częstochowa 2001
“100 obrazów na 100 lecie niepodległości Polski” Dom Muz, Toruń 2018r.
“Pejzaż współczesny” Miejska Galeria Sztuki, Częstochowa 2018r.
“45 Salon Zimowy” MCSW Elektrownia”Radom 2018r.
“ Biennale Piękne Sztuki” MDK Radomsko 2018r.
Malarstwo-Rzeźba MDK Radomsko 2008r.
Jej prace, głównie grafiki i malarstwo, znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych, w kraju i za granicą ( Francja, Irlandia, Dania)

sistermoon40@interia.pl
strona fb