OTWARCIE WYSTAWY POKONKURSOWEJ OGÓLNOPOLSKIEGO BIENNALE PIĘKNE SZTUKI 2018

15 grudnia w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbyło się otwarcie wystawy pokonkursowej Ogólnopolskiego Biennale Malarstwa i Grafiki – Piękne Sztuki 2018. Laureatami Konkursu zostali Dorota Herbik z Łodzi (kategoria malarstwo), Zbigniew Strzyżyński z Nałęczowa (kategoria malarstwo) i Kamila Kasprzykowska z Płońska (kategoria grafika). Przyznano również dwa wyróżnienia w postaci listu gratulacyjnego dla Małgorzaty Zaremby z Jadwisina (kategoria grafika) i dla Żanety Wojtali z Częstochowy (kategoria grafika). Na konkurs wpłynęły 72 prace 34 artystów w dwóch kategoriach: malarstwo i grafika warsztatowa. Na wystawę pokonkursową komisja zakwalifikowała 19 prac. Poza laureatami zakwalifikowali się: Sławomir Jagła (Radomsko), Malwina Cieślik (Radomsko), Anna Flaga (Żory), Marek Herbik (Łódź), Alicja Król (Częstochowa), Katarzyna C Marciniak (Gdańsk), Marzena Rakoniewska (Gierałtowice), Joanna Siwek (Częstochowa), Żaneta Wojtala (Częstochowa) i Małgorzata Zaremba (Jadwisin).

Jury dokonało wyboru prac w składzie: dr hab. Agnieszka Półrola (z Wydziału Sztuki Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. J. Długosza w Częstochowie), dr hab. Tomasz Myjak (z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie), oraz dr Katarzyna Jagodzińska (z Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi). Nagrodami dla laureatów będzie zorganizowanie wystawy indywidualnej oraz druk katalogu do wystawy.

Fundatorem nagród jest miasto Radomsko oraz Miejski Dom Kultury w Radomsku.