PAWILON WŚRÓD SKAŁ - WYSTAWA MALARSTWA CHIŃSKIEGO

Zapraszamy na autorską wystawę Bartosza Buczyńskiego pt. Pawilon wśród skał. Natura w tradycyjnym malarstwie chińskim.

Wystawa wprowadza w tajemniczy świat sztuki Orientu. Będzie to okazja do zaprezentowania prac powstałych podczas kursu tradycyjnego malarstwa chińskiego i kaligrafii na jednej z najstarszych i najbardziej znanych uczelni artystycznych w Chinach – China Academy of Art w Hangzhou. W trakcie wernisażu poruszone zostaną tematy dotyczące nie tylko sztuki chińskiej, ale również technik oraz metod pracy wschodnich mistrzów. Jako stypendysta rządu Chińskiej Republiki Ludowej, Bartosz Buczyński opowie również o fascynującym klimacie chińskiej kultury, która w niesamowity sposób wpływała i nadal wpływa na wiele aspektów współczesnej kultury.

27.04.2019, godz. 17:00
galeria MDK