POLSKA NAUKA W 20-LECIU MIĘDZYWOJENNYM - WYSTAWA

Zapraszamy na wyjątkową wystawę, która przyjechała do nas dzięki uprzejmości Wicewojewody Łódzkiego, pana Krzysztofa Ciecióry. Ekspozycja Polska nauka w 20-leciu międzywojennym prezentuje wybrane sylwetki wybitnych polskich naukowców, którzy przyczynili się do rozwoju polskiej i światowej nauki. Wystawa powstała w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Prezentuje 52 postaci polskich naukowców, wynalazców wśród nich m.in. autora przyjętych na całym świecie oznaczeń grup krwi (0, A, B i AB) ‒ Ludwika Hirszfelda, twórcę nowoczesnej kartografii ‒ Eugeniusza Romera, twórcę metody otrzymywania monokryształów ‒ Jana Czochralskiego czy twórcę pierwszych europejskich elektrowni wodnych ‒ Gabriela Narutowicza.

Projekt powstał w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości. Wystawę można oglądać przez najbliższy tydzień w naszym holu głównym.