5.06.2016 - WYSTAWA „SZKICOWNIK” ZDZISŁAWA WIATRA

W galerii Miejskiego Domu Kultury w Radomsku  5 czerwca 2016  odbył się wernisaż wystawy „Szkicownik” Zdzisława Wiatra.
Wystawa czynna będzie do końca czerwca. Zapraszamy

Zdzisław Wiatr
Urodził się 8.04.1960 r. w Głubczycach. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, na Wydziale Grafiki w Katowicach, którą ukończył z wyróżnieniem. Swoje prace prezentował na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą (USA, Hiszpanii, Finlandii, Niemczech). Laureat wielu nagród i wyróżnień m.in.: International Exhibition Of Miniature Art., Toronto / 1989 i 1991; wyróżnienie – „Misterium cierpienia – misterium odkupienia”, Bielsko Biała, 2005; nagroda równorzędna – „Gdy słowo staje się obrazem”, Poznań, 2006.
Artysta grafik, malarz, rysownik, pedagog, dr hab. profesor nadzwyczajny w Instytucie Plastyki, Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie.