Z pasją dla kultury – kultura z pasją

Miejski Dom Kultury w Radomsku

MAG SŁOWA - RÓŻEWICZOWSKI KONKURS RECYTATORSKI - PLASTYCZNY - PISARSKI

Miejski Dom Kultury w Radomsku zaprasza do udziału w konkursie „Mag słowa” poświęconym życiu i twórczości Tadeusza Różewicza. Organizatorami konkursu są Gimnazjum nr 13 im. Unii Europejskiej we Wrocławiu, Dolnośląska Biblioteka Publiczna i Departament Edukacji w ramach programu Młodzi Obywatele Kultury.

 

ZAPROSZENIE DO KONKURSU „MAG SŁOWA”
Szanowni Państwo!
Przekazujemy na Państwa ręce zaproszenie dla uczniów Państwa szkół do udziału w konkursie „Mag słowa” – edycja nr 6 – organizowanym przez Departament Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia w ramach programu Młodzi Obywatele Kultury oraz Dolnośląską Bibliotekę Publiczną i Gimnazjum nr 13 im. Unii Europejskiej we Wrocławiu. Konkurs będzie miejscem przeznaczonym dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu całej Polski pragnących zaprezentować swoją PASJĘ związaną z twórczością Tadeusza Różewicza.
Konkurs realizowany będzie na trzech częściach:

– literackiej

– recytatorskiej

– plastycznej

„Mag słowa” już od sześciu lat pobudza zainteresowanie literaturą świadka koronnego XX i XXI wieku, stwarza szansę sprawnego posługiwania się polszczyzną w mowie i piśmie, rozszerza wiedzę uczestników o literaturze współczesnej, stając się bardzo często inspiracją dla wyboru przyszłej drogi zawodowej. Udział w naszym konkursie przerywa rutynę codzienności, stwarza możliwość wzięcia udziału w niekonwencjonalnym przedsięwzięciu, które na długo zapada w pamięć jego uczestników, oddzielając to, co tandetne od tego, co wartościowe. Kto raz przeżył udział w konkursie „Mag słowa”, będzie chciał uczestniczyć w kolejnych jego edycjach. Ponadto biorący udział w konkursie uczeń poszerza swoje kompetencje literackie, co z pewnością znajdzie odbicie w szkolnej praktyce – nie tylko na lekcjach języka polskiego. Konkurs jest adresowany do tych młodych ludzi, którzy są zainteresowani nie tylko twórczością noblisty bez Nobla, ale także współczesną literaturą polską. To zarazem forma aktywnego, poprzez tworzenie, uczestnictwa w kulturze, a także sposób na zintegrowanie grupy młodzieży z różnych szkół wokół ciekawego projektu i przećwiczenie wraz z nimi wspólnego działania.
Projekt zrealizowany będzie w trzech etapach:
– do 28 września czekamy na zgłoszenia do części recytatorskiej konkursu oraz na nadesłanie prac związanych z częściami pisarską i plastyczną;

– 9 października w budynku GM nr 13 zorganizowane zostanie przesłuchanie w części recytatorskiej;

– 23 października zaplanowana jest uroczysta gala wręczenia nagród.

Wyrażamy nadzieję, że szósta edycja konkursu „Mag słowa” przyczyni się do popularyzacji pisania i twórczości Tadeusza Różewicza wśród uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w całej Polsce.

Serdecznie zapraszamy – organizatorzy konkursu


DO POBRANIA

– zaproszenie

– zgłoszenie

– regulamin

 

Partnerzy i sponsorzy
Skip to content