„Migotanie gwiazd i przedsionków” to mocny debiut. Anna Grabowska jest bowiem dojrzałą, znającą swoją wartość poetką. Nie boi się stawiać trudnych pytań, nie uchyla od odpowiedzi, zabiera głos w sprawie, drąży temat.

Anna Grabowska, laureatka VI Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Janusza Różewicza (2014 r.), to autorka o dużej świadomości literackiej i ukształtowanym warsztacie, która niejedno ma światu do powiedzenia i mówi to bez kompleksów i bez zahamowań.

Lirycznemu zapisywaniu jej własnej historii towarzyszy uniwersalny niekończący się dialog kultur, religii, płci, ról społecznych. Żonglerka symbolem (i słowem), cięta riposta, błyskotliwe porównania, inteligentne pointy i równie ważne tytuły wierszy, nie da się zapomnieć.

Wierszy przeżytych. Doświadczonych. Przemyślanych. Nawiązujących do mistrzów i wchodzących z nimi w ważny dyskurs. Wierszy towarzyszących przejmujący portret silnej, choć zarazem delikatnej i wrażliwej, współczesnej kobiety.

Dorota Koman