KONKURS NA INICJATYWĘ LOKALNĄ - ANIMATOR ULICY

Fundacja „Wyciągamy Dzieci z Bramy” we współpracy z Miejskim Domem Kultury w Radomsku zaprasza do udziału w Konkursie „Na najciekawszą inicjatywę artystyczną realizowaną w przestrzeni miasta” w ramach projektu „Wyciągamy Dzieci z Bramy – ANIMATOR ULICY – II edycja”. Tematem tegorocznej edycji jest „Józef PIŁSUDSKI niezłomny bojownik o wolność i niezawisłość Polaków”

Projekt ma za zadanie upamiętnienie postaci Józefa PIŁSUDSKIEGO w 150 rocznicę jego urodzin.

Celem konkursu jest rozbudzenie entuzjazmu dzieci i młodzieży do animacji i aktywnych zmian charakteru otoczenia poprzez twórczą aktywność. Wzbudzenie u młodych ludzi refleksji na temat domu, miasta i okolicy, w której żyją i pobudzenie do myślenia o znanych sobie miejscach w innym kontekście, jak o przestrzeni twórczych eksploracji.

Józef PIŁSUDSKI – Jego życie i niezłomna postawa patriotyczna są kluczowym tematem II edycji konkursu, popularyzacja wśród społeczeństwa, a szczególnie wśród dzieci i młodzieży postaci marszałka Józefa PIŁSUDSKIEGO, który w okresie okupacji niemieckiej i kilkudziesięciu lat władzy sowieckiej nad Polską stał się symbolem nieugiętej walki o niepodległość oraz przykładem dla kolejnych pokoleń polskich patriotów.

Na konkurs można składać opisy pomysłów na przedsięwzięcia artystyczno-kulturalne, których efekty będą zaprezentowane w otwartej przestrzeni miasta (happeningi, plenerowe wystawy, twórcze interakcje z mieszkańcami, akcje artystyczne, pokazy, spektakle uliczne itp. tak aby była to ciekawa i angażująca dzieci i młodzież lekcja historii). Uczestnik może zgłosić na konkurs nie więcej niż 2 opisy swoich pomysłów, z czego tylko jeden może być nagrodzony. W konkursie mogą brać udział osoby w wieku do 16 lat.

Scenariusze inicjatyw artystycznych wraz z kartą zgłoszenia w kopercie zamkniętej i opatrzonej godłem należy przesłać lub dostarczyć w nieprzekraczalnym terminie:

do dnia 23 PAŹDZIERNIKA 2017 r.

Do pobrania:
Karta zgłoszenia – ANIMATOR ULICY