Z pasją dla kultury – kultura z pasją
Miejski Dom Kultury w Radomsku
14 marca 2015 r. w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbyły się eliminacje powiatowe 60. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.
Uczestników konkursu oceniało jury w składzie: Sławomira Mrozowicz (przewodnicząca), Małgorzata Wesołowska, Maciej Kowalczyk. Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji w czterech kategoriach jury przyznało:
w Turnieju „Teatr Jednego Aktora” ( 2 wykonawców)
I miejsce – Natalii Stolarskiej z Młodzieżowej Grupy Teatralnej „Rekwizytornia Teatr” z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku, przygotowanej
przez Pani Anitę Pawlak Zygmę
w Turnieju „Wywiedzione ze słowa” (4 wykonawców)
I miejsce – Paulinie Zinger z Młodzieżowej Grupy Teatralnej „Rekwizytornia Teatr” z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku, przygotowanej
przez Pani Anitę Pawlak Zygmę
Wyróżnienie:
– Jan Kowalczyk z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku, przygotowany przez Panią Marzannę Lempart
w Turnieju Poezji Śpiewanej (4 wykonawców):
III miejsce – Paulinie Włodarczyk z Zespołu Szkół Elektryczno – Elektronicznych w Radomsku, przygotowanej przez Panią Agnieszkę Bartnik
Wyróżnienia:
– Paulina Młynarczyk z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku, przygotowana przez Panią Marzannę Lempart
– Nikola Karasek z Zespołu Szkół Elektryczno – Elektronicznych w Radomsku, przygotowana przez Panią Joannę Zatońską
w Turnieju Recytatorskim (kategoria – szkół ponadgimnazjalnych – 10 recytatorów):
I miejsce – Natalii Stolarskiej z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku, przygotowanej przez Panią Marzannę Lempart
III miejsce – Bartoszowi Cudakowi z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku, przygotowanemu przez Panią Mariolę Rudecką
Wyróżnienia:
– Kinga Beśka z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku, przygotowana przez Panią Mariolę Rudecką
– Aleksandra Paduch z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku, przygotowana przez Panią Mariolę Rudecką
– Olga Wieczorek z Zespołu Szkół Elektryczno – Elektronicznych w Radomsku, przygotowana przez Panią Agnieszkę Bartnik.
Laureaci otrzymali nagrody książkowe i dyplomy. Nagrody książkowe otrzymali również akompaniatorzy towarzyszący uczestnikom konkursu w Turnieju Poezji Śpiewanej i Turnieju „Teatru Teatru Jednego Aktora”
– Dawid Filipowski
– Piotr Zygma
Nagrody ufundował Powiat Radomszczański i Miejski Dom Kultury w Radomsku.
Podczas eliminacji rejonowych w Piotrkowie Trybunalskim Radomsko reprezentować będą:
– Natalia Stolarska (Turniej „Teatr Jednego Aktora” i Turniej Recytatorski – kategoria szkół ponadgimnazjalnych)
– Bartosz Cudak (Turniej Recytatorski – kategoria szkół ponadgimnazjalnych)
– Paulina Zinger (Turniej „Wywiedzione ze słowa”)
– Paulina Włodarczyk (Turniej Poezji Śpiewanej)